Wydarzenia 2019/2020

Czytam z klasą

W czwartek 10.10 2019 roku w naszej szkole odbyła się lekcja inaugurująca projekt edukacyjny „ Czytam z klasą .Lekturki spod chmurki”. Jako gość honorowy swoją obecnością zaszczyciła nas Pani dyrektor , która przeczytała dzieciakom fragment książki  Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody 10 skarpetek( 6 lewych i 4 prawych)”.Dzieci z klasy II c uważnie wysłuchały fragmentu  i odpowiedziały na kilka pytań.

Pani Dyrektor rozdała każdemu uczniowi  Lekturnik , dzięki któremu każde dziecko będzie mogło zapisywać  wiadomości o przeczytanej książce. Lekcja zakończyła się wizytą w bibliotece szkolnej, podczas której uczniowie wypożyczali tę właśnie książkę.

Karina Frys

Wydarzenia 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania gang słodziakówSzkolne Przygody Gangu Słodziaków!

Projekt został skierowany do uczniów klas 1 i 2 szkoły podstawowej i ich rodziców. Konkurs polegał na rodzinnym 10-minutowym czytaniu. Akcja miała na celu wyrobić w dziecku nawyk spotkania z książką. Każdego dnia rodzic potwierdzał spędzenie tego czasu swoim  podpisem, a nauczyciel w nagrodę przyklejał specjalną naklejkę. W konkursie udział wzięło 120 uczniów i każdy z nich poświecił  210 minut, czyli 3,5 godz. na czytanie. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a po jej zakończeniu uczniowie otrzymali słodka nagrodę.

Głośne czytanie.

W pierwszych dniach października w naszej szkole odbyło się głośne czytanie. Uczniowie klas I i II mieli niecodzienną okazję wsłuchać się w przygody bohaterów leśnej polany. W rolę Słodziaków wcieliły się wyjątkowe osoby: dyrekcja szkoły, pedagodzy, panie z sekretariatu, pielęgniarka szkolna oraz bibliotekarki. Wystrój biblioteki szkolnej oraz głos lektorów wprowadził dzieci w świat bohaterów leśnej polany. Miło było spojrzeć na zasłuchane twarze i radość dzieci podczas czytania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

„ Książki są bramą przez którą wychodzisz na ulicę”

To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki "Królowa Południa" były hasłem przewodnim tegorocznej edycji XXII Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Tradycją już  szkoły są październikowe wyjazdy na tę imprezę. Młodzież z cierpliwością oczekiwała dnia wjazdu do Krakowa.Miłą atmosferę można było poczuć już w autokarze, gdzie sporo rozmów dotyczyło ulubionych autorów czy tytułów książek. Jak co roku pani Alicja  Nowakowska przybliżyła nam ofertę ciekawych wydarzeń, na które warto było zajrzeć. Wyjątkowo sprawnie weszliśmy na hale i spokojnie rozpoczęliśmy ucztę literacką. Z pustym portfelem, ale udanymi zakupami, radośni wróciliśmy na miejsce zbiórki. Zapach książek i niezwykły klimat towarzyszył nam w drodze powrotnej do Mikołowa. Mamy nadzieję, że za rok znów tam wrócimy!

Aktorzy w naszej szkole!

Panie z biblioteki szkolnej zaprosiły uczniów klas młodszych na przedstawienie teatralne pt. „Wilk i Zając” wystawione przez Studio Teatralne Art. z Krakowa. W atmosferze świetnej zabawy, z udziałem uczniów, aktorzy we wspaniały sposób rozbawili publiczność, która żywo reagowała na toczące się przed nimi przygody Wilka i Zająca.

https://ecsmedia.pl/c/prosze-mnie-przytulic-w-iext43231760.jpg Misiowe przytulanie na udany dzień!

Miś to ulubiona zabawka z dzieciństwa. Stał  się on bohaterem wielu książek i filmów. Dzieci z naszej szkoły odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi pluszakami, aby poczytać im fragmenty przygotowanych opowiadań, ale i wsłuchać się w piękne, pełne humoru opowiadania Niedźwiadków. W rolę przemiłych zwierzaków wcieliły się uczennice z klasy 8d.

Czytamy z Mikołajem”

Mikołaj oraz jego pomocniczka w postaci anioła przygotowali opowiadanie o troskach i radościach choinki. Następnie uczniowie klas IV i V na długich przerwach czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Oczywiście w nagrodę Mikołaj częstował słodkimi podarunkami!